Strona Główna

Wigilia 2017

                                                       ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE OPŁATKOWE

W dniu 14 grudnia 2017 r. (czwartek) o godz. 15.30 w Restauracji przy ul. Bieszczadzkiej 1, odbędzie się spotkanie opłatkowe, na które gorąco zapraszamy wszystkie Amazonki.

Ufamy, że w tym szczególnym momencie zgromadzimy się wszystkie, a właściwa Świętom Bożego Narodzenia atmosfera ciepła i pokoju ugruntuje nasze serdeczne więzi i wzajemną życzliwość.
                                                 Zarząd Stowarzyszenia

 
Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie Amazonek w Krośnie.

XIX PIELGRZYMKA KOBIET PO MASTEKTOMII NA JASNĄ GÓRĘ

Hasło tegorocznej pielgrzymki amazonek na Jasną Górę brzmiało "Miłosierdzie ocala". Kilka tysięcy kobiet z różnych stron Polski przybyło w sobotę na 19. już Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet po Mastektomii. Wśród pielgrzymujących znalazłyśmy się również my Krośnieńskie Amazonki.

Gościem honorowym pielgrzymki była prezydentowa Agata Kornhauser - Duda.

Przed mszą świętą pierwsza dama powitała zgromadzone na błoniach amazonki i wyraziła ogromny podziw wobec ich postawy. Prezydentowa powitała też w języku niemieckim gości z Niemiec i Czech.

- Uważam za niezwykle cenne i wspaniałe, że są państwo razem - dzisiaj i na co dzień. Z własnego doświadczenia, także z doświadczenia mojej rodziny wiem, jak ogromnie ważna jest w walce z chorobą obecność innych - osób bliskich i zaufanych, a także profesjonalnie niosących pomoc. Dla mnie jest to także bardzo istotne, dlatego tak bardzo zależało mi, aby tutaj dzisiaj z paniami być - mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Szczególnym punktem pielgrzymki była sprawowana na jasnogórskim szczycie Msza św. Przewodniczył jej bp Antoni Długosz, który w swoim słowie skierowanym do uczestników spotkania mówił o żywych świętych.

- Patrzę na Was i wiem, że jesteście najcenniejszą cząstką narodu. Doświadczacie cierpienia, aby stawać się najpiękniejszymi Polkami. Pamiętam jak uczył mnie w seminarium profesor od katechetyki. Mówił: Człowiek, który cierpi i nie zrywa relacji z Bogiem jest żywym świętym. Dziś patrzę na Was i widzę żywych świętych. Kocham Was bardzo jak brat i póki będę żył, będę z Wami – akcentował bp Długosz.

Kwiatem XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Amazonek na Jasną Górę był słonecznik.

Zaproszenie na uroczystość Jubileuszu 10 lecia Klubu

Stowarzyszenie Amazonek w Krośnie serdecznie zaprasza wszystkie koleżanki na uroczystoć Jubileuszu 10-lecia działalności Stowarzyszenia które odbędzie się 16 października 2015r.

Program:

godz. 10.00 msza św. w kościele Piotra i Jana z Dukli ul. ks. Wyszyńskiego

godz 11.30 otwarcie  obchodów Jubileuszu 10-lecia Stowarzyszenia w restauracji Hermina ul. Bieszczadzka 1

- powitanie zaproszonych gości

- prezentacja multimedialna z działalności Stowarzyszenia

- wystąpienie zaproszonych gości

-  wystąpienie dr Renaty Rabiasz z PWSZ w krośnie z tematem "Piersi nie jedno mają imię"

- wręczenie odznaczeń i podziękowań

- program artystyczny przygotowany przez młodzież ze Szkoły Muzycznej w Krośnie

- poczęstunek i spotkanie towarzyskie.

 Zaproszonych Gości i Amazonki prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 10 października na nr telefonów: 504 826 286, 601265729 lub 13 43 11 285.

 

XVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi na Jasną Górę w dniu 3 października 2015 roku.

Jak co roku wyjeżdzamy na Ogólnopolską pielgrzymkę do Częstochowy. Wyruszamy już w piątek rano wstępująć do Tyńca, nasze kroki kierujemy ku Matce Boskiej.

Pola Nadziei 2012

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Mają przypominać o ludziach chorych, cierpiących, którzy oczekują pomocy i opieki w trudnych okresach odchodzenia z tego świata. Żonkile kwitną wiosną. Są zwiastunem odradzającego się nowego życia.
„Pola nadziei”  to akcja wolontariuszy i przyjaciół hospicjów w Polsce, która:

  • z jednej strony ma charakter edukacyjny dla społeczności lokalnych – uczy, że obecność hospicjum w danej społeczności niczym nie zagraża, jest przyjazne i chroni życie, „choć jest ono słabe i obolałe, to ważne do końca”;
  • z drugiej pozwala wiosną zbierać fundusze na wspomaganie hospicjum w działalności statutowej;

Po raz kolejny włączyłyśmy się do tej akcji - my doskonale wiemy co to jest cierpienie,  często czujemy lęk o jutro i jak ważna jest wtedy obecność drugiej osoby.

zdjęcia w galerii

Dodatkowe informacje