Strona Główna

XIX PIELGRZYMKA KOBIET PO MASTEKTOMII NA JASNĄ GÓRĘ

Hasło tegorocznej pielgrzymki amazonek na Jasną Górę brzmiało "Miłosierdzie ocala". Kilka tysięcy kobiet z różnych stron Polski przybyło w sobotę na 19. już Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet po Mastektomii. Wśród pielgrzymujących znalazłyśmy się również my Krośnieńskie Amazonki.

Gościem honorowym pielgrzymki była prezydentowa Agata Kornhauser - Duda.

Przed mszą świętą pierwsza dama powitała zgromadzone na błoniach amazonki i wyraziła ogromny podziw wobec ich postawy. Prezydentowa powitała też w języku niemieckim gości z Niemiec i Czech.

- Uważam za niezwykle cenne i wspaniałe, że są państwo razem - dzisiaj i na co dzień. Z własnego doświadczenia, także z doświadczenia mojej rodziny wiem, jak ogromnie ważna jest w walce z chorobą obecność innych - osób bliskich i zaufanych, a także profesjonalnie niosących pomoc. Dla mnie jest to także bardzo istotne, dlatego tak bardzo zależało mi, aby tutaj dzisiaj z paniami być - mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Szczególnym punktem pielgrzymki była sprawowana na jasnogórskim szczycie Msza św. Przewodniczył jej bp Antoni Długosz, który w swoim słowie skierowanym do uczestników spotkania mówił o żywych świętych.

- Patrzę na Was i wiem, że jesteście najcenniejszą cząstką narodu. Doświadczacie cierpienia, aby stawać się najpiękniejszymi Polkami. Pamiętam jak uczył mnie w seminarium profesor od katechetyki. Mówił: Człowiek, który cierpi i nie zrywa relacji z Bogiem jest żywym świętym. Dziś patrzę na Was i widzę żywych świętych. Kocham Was bardzo jak brat i póki będę żył, będę z Wami – akcentował bp Długosz.

Kwiatem XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Amazonek na Jasną Górę był słonecznik.

Dodatkowe informacje