Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę 2012

 

6 października 2012 odbyła się XV Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę   

 

W tym roku pod hasłem „Wiarą góry przenosić” odbyła się w Częstochowie już po raz 15  coroczna Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi .

 

 

Jak co roku Krośnieńskie Amazonki wybrały się na Swoją pielgrzymkę do Częstochowy. Jadąc w kierunku Jasnej Góry wstąpiłyśmy do Wieliczki, aby zwiedzić Kopalnię Soli.

W Szybie Daniłowicza rozpoczęło się nasze zwiedzanie, tu poznałyśmy swojego przewodnika, który podczas wędrówki opowiadał  o historii i tajemnicach Kopalni. O rządzących nią siłach przyrody i o ciężkiej pracy wielu pokoleń górników. Zjeżdżając coraz niżej odwiedziłyśmy niezwykłe miejsca.

Poznałyśmy legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię,. podziwiałyśmy przepiękną kaplicę jej poświęconą i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki.  W zadumie słuchałyśmy kompozycji Fryderyka Chopina towarzyszącej świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior.

 

Do Częstochowy przybyły amazonki z całej Polski. Były też nasze koleżanki z zagranicy. Większość uczestniczek przyjechała ze swoim klubem, ale dopisały również amazonki niezrzeszone oraz ich rodziny, przyjaciele, znajomi.

Aura okazała się być przychylna i podczas całej mszy świeciło słońce. Przepiękną homilię wygłosił Bp Antoni Długosz.

 „Co tu dużo mówić… jesteście drogie siostry podziwianymi bohaterkami codzienności, znosząc mężnie codzienne swe cierpienia, swoim przykładem pełnego zaufania Bogu, odwagą dawania świadectwa w walce z chorobą i cierpieniem, nie tylko fizycznym, ale i psychicznym, służycie innym, może mniej odważnym od was. Dzielicie się swoim doświadczeniem, podtrzymując tych właśnie słabych na duchu. Pan Bóg to docenia i wam błogosławi, udzielając obficie swoich łask i ukazując sens cierpienia. Wy o tym wiecie i dlatego tutaj na Jasną Górę przybyłyście w dorocznej, 15-tej pielgrzymce ‘Serca’, szukając u Boga oparcia, prosząc Go o dar zdrowia, zawierzając swoje życie Matce Najświętszej, która najlepiej rozumie, czym jest cierpienie” – mówił w homilii bp Długosz.

 

Do zapoznania się ze szczegółową relacją z Pielgrzymki zapraszamy na stronę Jasnej Góry. Obok nazwisk osób wymienionych w artykule, znajduje się ikonka głośnika. Po kliknięciu, można posłuchać nagrania.

http://www.jasnagora.com/wydarzenieDuze.php?ID=7557

 

Zdjęcia w galerii

Dodatkowe informacje