Krośnieńskie amazonki wędrują

 

Wzięłyśmy sobie do serca słowa Stanisława Jachowicza "Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie" i zorganizowałyśmy wycieczkę po najbliższej okolicy.

Rozpoczęłyśmy ją od spotkania w Starych Łazienkach w Iwoniczu Zdroju wykładem „Walory klimatyczne i usługi sanatoryjne Podkarpacia w tym Iwonicza Zdroju” prowadzone przez dyrektora marketingu Krzysztofa Guzika. Wykład połączony był z prezentacją

i możliwością zakupu kosmetyków produkowanych przez Uzdrowisko Iwonicz. Po prezentacji udałyśmy się do pijalni wód mineralnych. Piękna pogoda sprzyjała spacerowi pod  źródełko Bełkotka wychwalane w wierszach przez Wincentego Pola. Potem odwiedziłyśmy drewniany kościółek z XV wieku w Iwoniczu Wsi. Stamtąd drogą przez „Muldawę” dotarłyśmy do wsi Rogi, gdzie zwiedzałyśmy zabytkowy drewniany kościółek wpisany na listę UNESCO.

Odwiedziłyśmy również muzeum młynarstwa, oraz izbę regionalną, a po krótkiej prelekcji na temat profilaktyki przeciwnowotworowej rozpoczęłyśmy poczęstunek i biesiadowanie.

Powrót do Krosna nastąpił ok. godz. 19.00

Teresa Mnich

Dodatkowe informacje