Praca misjonarzy w Peru

Nie wszyscy możemy zwiedzać świat, dlatego z wielką ciekawością słuchamy relacji innych z ich podróży.

9 lutego 2012 r. gościł u nas o. Tadeusz Pobiedziński – franciszkanin, który opowiedział o swojej podróży do Paragwaju, Boliwii i Peru. Jednym z powodów tej podróży była 20 rocznica męczeńskiej śmierci franciszkańskich misjonarzy.

 


O. Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek zginęli 9 sierpnia 1991 roku
z rąk terrorystów z maoistowskiego ugrupowania o nazwie „Sendero Luminoso” (Świetlisty Szlak). Terroryści otoczyli klasztor, związali ojców Zbigniewa i Michała i wywieźli samochodami za wioskę. Tam strzałami w tył głowy zabili zakonników. Na ciele o. Zbigniewa oprawcy pozostawili kartkę z hasłem: „Niech żyje wojna ludowa! Taki los spotka wszystkich sługusów imperializmu!”.

Ojciec prezentując zrobione przez siebie zdjęcia, opowiadał nam, między innymi, o Peru jako przepięknym kraju gdzie Inkowie - lud czcicieli Słońca, stworzyli  jedną z najznakomitszych kultur, która istniała na długo przed przybyciem Europejczyków. Relikty jednej z najstarszych cywilizacji na świecie, ukryte w niedostępnym krajobrazie Peru, nie przestają do dziś fascynować. Lista atrakcji, jakie oferuje Peru jest długa, a do najsłynniejszych należą: tajemnicze inkaskie ruiny w pobliży Cusco, górska stolica Machu Picchu.

 

 

 

 

Dodatkowe informacje