Krynica

Wyjechałyśmy na rekreacyjno -rehabilitacyjny turnus. Krynica powitała nas deszczem, ale w godzinach popołudniowych wyjrzało słoneczko, więc wybrałyśmy się w małych podgrupach na spacery po deptaku.

Czytaj więcej: Krynica

Wakacje

 

Rozpoczyna się okres wakacyjny.
Spotkania klubu wznawiamy 4 września 2014 r.

Amazonki spędzają razem czas na turnusie wypoczynkowo – rehabilitacyjnym w Krynicy.

Krośnieńskie amazonki wędrują

 

Wzięłyśmy sobie do serca słowa Stanisława Jachowicza "Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie" i zorganizowałyśmy wycieczkę po najbliższej okolicy.

Rozpoczęłyśmy ją od spotkania w Starych Łazienkach w Iwoniczu Zdroju wykładem „Walory klimatyczne i usługi sanatoryjne Podkarpacia w tym Iwonicza Zdroju” prowadzone przez dyrektora marketingu Krzysztofa Guzika. Wykład połączony był z prezentacją

Czytaj więcej: Krośnieńskie amazonki wędrują

Spotkanie opłatkowe Amazonek

Krośnieńskie Amazonki  tradycyjnie już  od kilku lat spotkały się wraz zaproszonymi gośćmi, z prezydentem miasta Krosna Piotrem Przytockim na czele, w spotkaniu opłatkowym, które odbyło 12 grudnia w Restauracji Kasyno w Krośnie.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu  amazonek. Ks. Tadeusz Pobiedziński odczytał fragment Pisma Świętego. Wszyscy zebrani połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia Świąteczne.

W tym dniu zostały uhonorowane listami gratulacyjnymi najstarsze nasze koleżanki które w tym roku skończyły 80 i 75 lat.

Miłą, przedświąteczną atmosferę wzbogacili swoim koncertem goście – uczniowie państwowej szkoły muzycznej w Krośnie.

V marsz radości i nadziei pod hasłem „Wiedza jest naszą szansą”.

Po raz V Stowarzyszenie Amazonek w Krośnie organizowało w październiku m-cu walki z rakiem piersi marsz radości i nadziei pod hasłem „Wiedza jest naszą szansą”. Bo to właśnie wiedza jest naszą szansą na życie. Im więcej wiemy na temat naszej choroby, tym łatwiej jest się z nią zmierzyć. Im szybciej zostanie ujawniona, tym większe szanse na jej wyleczenie. Chcemy wiedzieć więcej, bo łatwiej jest wówczas pokonać lęki i opory w rozmowach o chorobie. Październikowe marsze radości i nadziei to dowód na to, że chorobę można pokonać. Nie chcemy chować się po katach, zamykać w sobie, nasze marsze to chęć przełamania istniejącego w społeczeństwie „Tabu” – lepiej nie wiedzieć. To krzyk kobiety – „zobacz ja żyję” – jeśli ja mogłam pokonać raka tobie też się to uda – więc dołącz do nas i cieszmy się razem z życia. Razem jest o wiele łatwiej zmierzyć się z chorobą, jeśli o niej wiesz i bez względu na jaki rodzaj nowotworu chorujesz.

Czytaj więcej: V marsz radości i nadziei pod hasłem „Wiedza jest naszą szansą”.

16. Pielgrzymka Kobiet po Mastektomii na Jasną Górę

16. Pielgrzymka Kobiet po Mastektomii na Jasną Górę

4 października – krośnieńskie Amazonki wybrały się, jak co roku, w podróż w stronę częstochowskiej Jasnej Góry. Po drodze zatrzymałyśmy się w magicznym miejscu- Parku Miniatur w Inwałdzie, gdzie w krótkich odstępach czasu, mogłyśmy się przemieszczać po całej kuli ziemskiej, aby oglądać cuda architektury. Poczułyśmy atmosferę egipskiej piramidy i zobaczyły zbiory kultury Egiptu, sprawdziłyśmy swoją wytrzymałość kinie 5D, brnęłyśmy ścieżkami zielonego labiryntu.

Wieczór spędziłyśmy już u tronu naszej Matki.

5 października na Jasną Górę w 16. Pielgrzymce Kobiet po Mastektomii przybyło ok. 9 tys. kobiet. Motto tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „A myśmy uwierzyli Miłości”. „Chcemy uwierzyć Miłości, zawierzyć się naszej Mateńce, i przyszłyśmy tutaj, żeby nabrać siły, żeby za rok na nowo się spotkać. Jest to najważniejszy dzień w roku dla nas, dla kobiet, które zachorowały. To jest właściwie nasza druga rodzina – mówiła Elżbieta Markowska, prezes Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek, organizator tegorocznej pielgrzymki – Czekamy, żeby się spotkać tutaj, w tym jednym jedynym miejscu, w tak licznej grupie. Jest to dla nas bardzo ważne”.

„Ta pielgrzymka wszystkich nas mobilizuje i porusza nasze serca, bo człowiek walczący o zdrowie i cierpiący to wielki, piękny człowiek! – wołał ze Szczytu Jasnogórskiego arcybiskup Stanisław Nowak, który przewodniczył uroczystej Mszy św.

„Piękny jest człowiek, który potrafi dziękować. - Drogie panie, przychodzicie na Jasną Górę, aby dziękować Bogu za wielkie łaski. Wdzięczność jest piękną postawą duchową, ale nie wyklucza próśb. Jesteście tutaj również by powiedzieć: – Boże napełnij moje ręce miłosierdziem, bądź ze mną i pomagaj mi w życiu”.

„W Roku Wiary pragniemy wam pogratulować tej wiary. Tego z jaką postawą podchodzicie do tej choroby, tych różnych zmagań o zdrowie, tych doświadczeń z wiarą. Jednocześnie Maryja pragnie prosić was, abyście były apostołkami wiary. Ewangelizujcie, mówcie do sowich synów, córek, wnuków, by wierzyli i kochali Boga, by żyli jak Bóg przykazał. Uwierzcie, że wasze słowo dużo znaczy i dużo może. Korzystajcie z tego!

II Krośnieński Dzień Wolontariatu – doceniona praca naszej koleżanki Ewy Nastał

Dnia 5 grudnia 2012 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbyła się uroczystość z okazji II Krośnieńskiego Dnia Wolontariatu.

Dnia 26 marca 2012 roku został ogłoszony przez Prezydenta Miasta Krosna konkurs pn. "Zasłużony dla Wolontariatu 2012". Korzystając z tej okazji lokalna społeczność miała możliwość zgłosić te osoby, które na co dzień przez wielu bywają niezauważalne. Proponowany konkurs stał się niepowtarzalną okazją, aby publicznie podziękować wolontariuszom, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas na rzecz drugiego człowieka.

Czytaj więcej: II Krośnieński Dzień Wolontariatu – doceniona praca naszej koleżanki Ewy Nastał

Basen

Spotkania na basenie.

Stowarzyszenie Amazonek w Krośnie organizuje ćwiczenia na basenie, połączone z wykładami na temat „ Co nam daje gimnasta w wodzie”. Takie zajęcia nie wymagają od uczestników umiejętności pływania i dużej sprawności fizycznej. Popularne obecnie ćwiczenia grupowe w wodzie, czyli aqua aerobik to forma zajęć fitness, która przez wprowadzenie odmiennego środowiska, jakim jest woda daje niesamowite wrażenia ruchowe dla jej uczestników.

Czytaj więcej: Basen

„KROSNOludzki Wolontariusz Roku – osoba dorosła”

„KROSNOludzki Wolontariusz Roku – osoba dorosła” - Miasto doceniło tych, którzy pomagają innym


W marcu tego roku ogłoszony został konkurs na wybitne postacie krośnieńskiego wolontariatu. Spłynęło 26 kandydatur. Oceny formalnej i merytorycznej zgłoszeń dokonała powołana przez prezydenta specjalna komisja konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz pracownicy Urzędu Miasta.

Czytaj więcej: „KROSNOludzki Wolontariusz Roku – osoba dorosła”

Happening 2011

 21 października 2011r., po raz trzeci, ulicami miasta Krosna przeszedł MARSZ NADZIEI zorganizowany przez nasze stowarzyszenie.

Czytaj więcej: Happening 2011

Dodatkowe informacje