16. Pielgrzymka Kobiet po Mastektomii na Jasną Górę

16. Pielgrzymka Kobiet po Mastektomii na Jasną Górę

4 października – krośnieńskie Amazonki wybrały się, jak co roku, w podróż w stronę częstochowskiej Jasnej Góry. Po drodze zatrzymałyśmy się w magicznym miejscu- Parku Miniatur w Inwałdzie, gdzie w krótkich odstępach czasu, mogłyśmy się przemieszczać po całej kuli ziemskiej, aby oglądać cuda architektury. Poczułyśmy atmosferę egipskiej piramidy i zobaczyły zbiory kultury Egiptu, sprawdziłyśmy swoją wytrzymałość kinie 5D, brnęłyśmy ścieżkami zielonego labiryntu.

Wieczór spędziłyśmy już u tronu naszej Matki.

5 października na Jasną Górę w 16. Pielgrzymce Kobiet po Mastektomii przybyło ok. 9 tys. kobiet. Motto tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „A myśmy uwierzyli Miłości”. „Chcemy uwierzyć Miłości, zawierzyć się naszej Mateńce, i przyszłyśmy tutaj, żeby nabrać siły, żeby za rok na nowo się spotkać. Jest to najważniejszy dzień w roku dla nas, dla kobiet, które zachorowały. To jest właściwie nasza druga rodzina – mówiła Elżbieta Markowska, prezes Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek, organizator tegorocznej pielgrzymki – Czekamy, żeby się spotkać tutaj, w tym jednym jedynym miejscu, w tak licznej grupie. Jest to dla nas bardzo ważne”.

„Ta pielgrzymka wszystkich nas mobilizuje i porusza nasze serca, bo człowiek walczący o zdrowie i cierpiący to wielki, piękny człowiek! – wołał ze Szczytu Jasnogórskiego arcybiskup Stanisław Nowak, który przewodniczył uroczystej Mszy św.

„Piękny jest człowiek, który potrafi dziękować. - Drogie panie, przychodzicie na Jasną Górę, aby dziękować Bogu za wielkie łaski. Wdzięczność jest piękną postawą duchową, ale nie wyklucza próśb. Jesteście tutaj również by powiedzieć: – Boże napełnij moje ręce miłosierdziem, bądź ze mną i pomagaj mi w życiu”.

„W Roku Wiary pragniemy wam pogratulować tej wiary. Tego z jaką postawą podchodzicie do tej choroby, tych różnych zmagań o zdrowie, tych doświadczeń z wiarą. Jednocześnie Maryja pragnie prosić was, abyście były apostołkami wiary. Ewangelizujcie, mówcie do sowich synów, córek, wnuków, by wierzyli i kochali Boga, by żyli jak Bóg przykazał. Uwierzcie, że wasze słowo dużo znaczy i dużo może. Korzystajcie z tego!

Dodatkowe informacje